ads
0
No products in the cart.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

11 روش عالی برای استفاده مجدد از روتر های قدیم

دسته بندی :روتر, مقالات 30 مرداد 1401 omid 2442
11 روش عالی برای استفاده مجدد از روتر های قدیم

آیا روترهای قدیمی شبکه شما را مختل کرده و تصمیم دارید آن را با روتر جدید جایگزین کنید؟ و یا ممکن است ارائه دهندگان اینترنت بعد از مدتی روترهای جدیدی را به مشتریان خود ارائه دهند و یا حتی ممکن است خود مصرف کننده قصد دارد آن را ارتقاء دهد. در هر صورت سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که با روترهای قدیمی چه کار کنیم؟

ما در این مقاله می خواهیم به مواردی اشاره کنیم که می تواند روترهای قدیمی شما را از انباری، کمد و یا هر جای دیگری که ممکن است برای مدتی رها شده باشد مجدد بازیابی کنیم.

روش های استفاده مجدد از روتر های قدیم:

در اینجا ما به 11 روش عالی برای استفاده مجدد از روتر های قدیمی اشاره خواهیم کرد:

1ـ ساخت Repeater وایرلس:

اگر اینترنت در خانه شما به خوبی گسترش نیابد، چه می کنید؟ ممکن است استفاده از آداپتورهای Powerline Ethernet را انتخاب کنید، اما افزودن روتر دوم می تواند گزینه خوبی باشد.

این به معنای اتصال روتر قدیمی به شبکه وایرلس جدید شما، با استفاده از سیگنال Wi-Fi است. سپس می توان دسترسی به شبکه Wi-Fi را به اشتراک گذاشته و پوشش بیشتری را ارائه دهد. اگرچه ممکن است برخی از مشکلات مانند تاخیر در سرعت وای فای وجود داشته باشد، اما این یک راه سریع و آسان برای گسترش شبکه وایرلس شما است.

2ـ اتصال Wi-Fi مهمان:

برخی افراد ممکن است به طور متناوب به شبکه وایرلس شما متصل باشند. بنابراین بهتر است بدون رمز به شبکه متصل شوند. این کار هم دقیقا مانند Repeater وایرلس است. روتر به شبکه موجود و محافظت شده با رمز عبور متصل می شود، و به دستگاه های جدید دسترسی بدون رمز عبور می دهد.

3ـ پخش کننده رادیوی اینترنتی ارزان:
آیا می خواهید از ایستگاه های رادیویی مورد علاقه خود در اینترنت لذت ببرید؟ اگر آماده نصب نرم افزار روتر مانند OpenWrt یا DD-WRT هستید ، برخی از روترها می توانند برای پخش رادیو اینترنتی پیکربندی شوند.

برای تولید صدا به برخی از نرم افزارهای دیگر و همچنین کارت صدا USB نیاز دارید. اگرچه ساخت آن آسان نیست و گزینه های رادیوی اینترنتی زیادی نیز در دسترس است. این نرم افزار به شما درک می دهد که سیستم عامل سفارشی را نصب کنید و همچنین نحوه پخش موسیقی به خوبی درک می کنید.

9 روش مهم در افزایش سرعت روترهای وای فای

4ـ استفاده از روتر به عنوان سوئیچ شبکه ارزان:

اکثر روترها بیش از شش پورت اترنت ندارند. اما با نیاز آشکار به اتصال دستگاه ها از طریق اترنت، ممکن است پورت شما تمام شود. به عنوان مثال، بازی آنلاین با کنسول با استفاده از اترنت قابل اطمینان تر است. گیرنده دیجیتال تلویزیون شما جریان بهتری را از طریق اترنت فراهم می کند.

اما اگر پورت های اترنت شما تمام شود، می توانید با یک سوئیچ شبکه تعداد بیشتری پورت را اضافه کنید. اما در این حالت استفاده از روتر قدیمی می تواند تعداد پورت های شما را افزایش دهد در عین حال هزینه خرید یک سوئیچ شبکه را نیز به شما تحمیل نخواهد کرد.

5ـ تبدیل روتر قدیمی به Wireless Bridge:

اگر روتر جدید شما فقط وایرلس باشد چه می کنید؟ شاید روتر شما دارای اتصالات اترنت نباشد و یا شاید شما از یک ارائه دهنده اینترنت 4G یا 5G استفاده می کنید. در هر صورت، اگر شما نیاز به اتصال دستگاه های اترنت به شبکه خانگی خود دارید، یک پل وایرلس می تواند پاسخگو باشد.

در واقع یک روتر قدیمی می تواند به عنوان یک پل وایرلس مورد استفاده مجدد قرار گیرد. این کار کمی شبیه تکرار کننده بی سیم است ، اما به جای اینکه از اتصال Wi-Fi استفاده کنید، پل وایرلس، اتصالات اترنت را ارائه می دهد. روتر قدیمی به شبکه Wi-Fi موجود شما متصل می شود و شما می توانید به سادگی دستگاه ها را به پورت ها اترنت متصل کنید.

6ـ تبدیل روتر به NAS Drive

آیا به دنبال راهی برای ذخیره داده های خود در یک دستگاه و دسترسی سریع به آنها هستید؟ شما به یک درایو NAS نیاز دارید که در واقع یک هارد دیسک است که به شبکه شما متصل می شود.

دستگاه های NAS به اندازه کافی مقرون به صرفه هستند، اما یک روتر قدیمی که دیگر استفاده نمی شود، می تواند از هزینه اضافی جلوگیری نمایند. توجه داشته باشید که این محدود به روترهایی است که می توانند سیستم عامل سفارشی را اجرا کنند (مانند DD-WRT) و از طرفی دارای پورت USB هستند. همچنین باید بتوانید محتویات هر دستگاه USB متصل شده را از طریق روتر مرور کنید. لازم به ذکر است بدون USB، هیچ راهی برای اتصال هارد یا حافظه فلش USB وجود ندارد.

7ـ استفاده از روتر قدیمی به عنوان وب سرور:

شما می توانید از روتر قدیمی به عنوان یک وب سرور استفاده نمایید. این ممکن است یک وب سایت کوچک خانگی باشد که برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات حیاتی خانواده شما اختصاص دارد. و یا ممکن است حتی یک وبلاگ کوچک باشد، زیرا سیستم عامل روتر ازLAMP ، Apache MySQL ،PHP پشتیبانی می کند. این بدان معنی است که شما می توانید وردپرس را بر روی آن نصب کنید.

8ـ کسب درآمد از روترهای قدیمی:

اگر نمی خواهید وقت خود را برای راه اندازی روتر قدیمی خود با سخت افزار جدید تلف کنید، چرا آن را نمی فروشید؟

اگر واقعا تصمیم خود را گرفته اید و فکر می کنید واقعا روترهای قدیمی نمی توانند نیازهای شبکه ای شما را پاسخگو باشند پس بهتر است آن را در سایت هایی تبلیغ کرده تا به فروش برسانید. برخی افراد هستند که ممکن است به دلیل ارزان بودن این روترها آن را برای مصارف خانگی و یا حتی آموزشی خریداری نمایند. پولی که از این راه بدست می آید می تواند بخشی از هزینه خرید روتر جدید را تامین نماید.

خرید انواع روتر سیسکو

9ـ ایجاد یک شبکه جداگانه برای IoT و دستگاههای هوشمند خانگی

همانطور که قبلا گفته شد، بیشتر روترهای امروزی به شما این امکان را می دهند که یک شبکه ثانویه راه اندازی کنید که البته لازم به ذکر است که این چندین کاربرد دارد، از جمله راه اندازی یک شبکه ثانویه برای اینترنت اشیا (IoT) و همچنین دستگاه های هوشمند.

اما اگر روتر شما از این شبکه ثانویه پشتیبانی نمی کند، چه کاری می توان انجام داد؟ در این حالت می توانید از روتر قدیمی خودتان استفاده نمایید. همانند ایجاد یک Wireless bridge، می تواند به شبکه اصلی شما متصل شود و سپس شما به سادگی دستگاه های اینترنت اشیا را به آن متصل می کنید.

10ـ افزایش دانش در رابطه با شبکه خانگی:

استفاده از تجهیزات شبکه نو و گران جهت یادگیری دانش شبکه ممکن است هزینه سنگینی داشته باشد و یا حتی در برخی موارد به دلیل اشتباهات انجام شده تجهیزات شبکه را از دسترس خارج نمایید. در این حالت استفاده از دستگاه های قدیمی می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. برای مثال اگر هنگام استفاده از یک روتر قدیمی تنظیمات آن تغییر کند و یا حتی اگر از دسترس خارج شود، مشکلی پیش نخواهد آمد.

11ـ واگذاری روترهای قدیمی:

اگر فکر می کنید که این روتر نمی تواند نیازهای شما را برآورده سازد، چقدر خوب است که آن را به مراکزی اهدا نمایید که می توانند از آن به خوبی استفاده نمایند. برای مثال، مراکز خیریه، مدارس، کودکستان ها و غیره می توانند از این روترها برای گسترش وایرلس خود استفاده نمایند.

پس با بیان 11 روش عالی برای استفاده مجدد از روتر های قدیم، حتما به این نتیجه رسیده اید که دیگر روترهای قدیمی، از کارافتاده نیستند و می توان از آن ها استفاده کرد. اما اگر روتر شما در هیچ یک از موارد گفته شده کارایی نداشته باشد، دیگر لازم است آن را تعویض نمایید.

پرفروش ترین روتر های سیسکو در ایران

omid

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضویت در کانال تلگرام

موارد زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال نظر در سایت

  • اگر دیدگاه توهین آمیز و متوجه مدیران، نویسندگان و سایر کاربران باشد، تایید نمی شود.
  • اگر نظر شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نمی شود.
  • در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها استفاده کرده باشید یا وبسایت شما در کامنت تایید نخواهد شد.
  • در صورتی که در کامنت خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • اگر دیدگاهی غیر مرتبط با موضوع آموزشی مطرح شود تایید نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: